Visual Studio

Unity 3d

Microsoft ogłosił partnerstwo z Unity TechnologiesEpic Games oraz Chukong Technologies, którego celem jest usprawnienie korzystania z  Visual Studio Community IDE w silnikach gier takich jak UnityUnreal Engine i Cocos2d.

Po zakończeniu wszelkich prac instalatory każdego z silników będą oferować możliwość jednoczesnego zainstalowania programu Visual Studio Community warz z z pokrewnym dodatkiem takim jak Visual Studio Tools for Unity. Microsoft zapowiada że owoce tej współpracy będziemy mogli zaobserwować jeszcze w tym roku.

I co najważniejsze Visual Studio jest bezpłatne dla indywidualnych programistów jak i małych studiów*. Visual Studio zapewnia zintegrowane środowisko programistyczne z obsługą wielu popularnych języków, takimi jak: C++, Python, HTML5, JavaScript, C#, VB, i F#, oraz wsparcie web dla ASP.NET i Node.js.

 


* Wersja Community jest darmowa dla indywidualnych developerów oraz do pięciu użytkowników w małych i średnich studiach developerskich, w tym do użytku w komercyjnych projektach.

 • Stefan474

  „małych studj”? 😉

  • ValaAntha

   thx, już poprawione 😉

 • Stefan474

  W sumie to dobrze, MonoDevelop co prawda nie jest zły, ale przy VisualStudio wygląda jak Notatnik 😛

 • n1troo

  ja już zintegrowałem się z VS :)) Działa nawet na darmowej wersji VS czyli 2013 Community

 • MrT

  warz z pokrewnym? Kto to pisał? Czy tak trudno jest przeczytać tekst zanim się go udostępni…?